środa, 14 stycznia 2015

Pierwsze interwały anno domini 2015! :)

Interwały... Kiedy ostatni raz byłem na Strzelnicy ciekać sprinty?1 W czerwcu? Może w maju? Nie pamiętam, klnę się na nowe buty do biegania po górach, że dawno. A dziś byłem. Przed chwilą, w nocy, po kiepskim dniu, psychicznie wypompowany, bliski doła, zmęczony. W dupie to mam, pomyślałem i gdy tylko M. wróciła z pracy wskoczyłem w buty i trzasnąłem drzwiami...


Moc wraca!, tyle mogę napisać. Siedzę właśnie, pot jeszcze mi z pleców nie odparował bo odwlekam prysznic specjalnie, żeby pisać. Pisać, pisać, pisać! O matko, kocham pisać tak bardzo, że jak tylko czuję ciąg i dobrze mi się klepie w klawisze to nawet mokry tyłek mi nie przeszkadza…

No więc moc wraca szybciej niż się spodziewałem. Czy to naprawdę prawda, że organizm już na trzeci dzień bez treningu zaczyna regres? Nawet jeśli, to powiem Wam, że moim zdaniem rzeczywiście istnieje coś takiego, jak „pamięć mięśniowa” i nawet po dłuższej przerwie od cięższego biegania jest łatwiej wrócić niż budować od podstaw.

Bo ja właśnie tego doświadczam. W niedzielę na treningu Formy na Piątkę zrobiliśmy z M. i Maćkiem 12 kilometrów BNP (pierwszy w okolicach 5:55, ostatni 5:00) i mogłem dalej! Zero zadyszki, zmęczenia jakiegoś większego, które powaliło mnie na grunt i zostawiło tam rzygającego z wysiłku. A dziś proszę: 4,5km rozgrzewkowe ze średnią 5:05 (czułem, że dość szybko jak na siebie lecę, ale było mi tak dobrze, że nie chciałem zwalniać), a potem interwały: 10 razy 150 metrów ogień i 250 metrów trucht. Nie sponiewierałem się za bardzo niestety, trochę długie te przerwy, ale jak na pierwszy raz całkiem nieźle.

A tak przy okazji: interwały w Garminie 310XT to sama przyjemność, jakby się ktoś zastanawiał:)

Słowem: szybkości nigdy za wiele! (jak dobrze, że publicznie nigdy nie odżegnywałem się od krótkich i szybkich dystansów) ZUK nadciąga, a jak będzie zimno to lepiej szybko to przebiec i mieć z głowy. Widokami będę się cieszył przy innej okazji:)

Gdyby tylko Garmin pokazywał wszystko bez przewijania...

0 komentarze:

Prześlij komentarz

 

Ultra Dystans Copyright © 2011 -- Template created by O Pregador -- Powered by Blogger