wtorek, 17 listopada 2015

Zmiany, plany i nowa strategia

Kolejny raz rzucam wyzwanie bóstwom, żywiołom i całemu wszechświatowi. Tak wiem, że do Nowego Roku jeszcze trochę czasu, ale nie po to wyhodowałem brodę i zrobiłem tatuaż na szyi, żeby być jak wszyscy wokół... ;)


Wiem, wiem... wyzwanie, plan, tym razem musi się udać... blablabla... wszystko to już było milion razy i za każdym razem mleko rozlewało się na długo przed wykipieniem. Ale o to też w tym chodzi prawda? Żeby próbować. Nie poddawać się, nie odpuszczać, nie stawać... Za rok o tej porze naprawdę chcę cieszyć się z pięciu rzeczy: porządnie przepracowanego sezonu biegowego (o konkretnych startach i czasach kiedy indziej), dyplomu magistra, napisanej książki, znanej w Polsce marki Chia Charge i syna pałającego miłością do nauki języka obcego oraz wybranego sportu. Tylko i aż. Moim zdaniem do zrobienia, choć biecdalej.pl twierdzi, że łamanie trzech godzin w jesiennym maratonie to cel zbyt ambitny. Pewnie tak, 42 kilosy w 179 minut to już konkretny wyczyn przecież jest, ale lepiej mierzyć wysoko i wylądować na trzecim piętrze, niż wpaść do piwnicy, bo mierzyło się w okno na piętrze pierwszym... :)

Nawet mam arkusz w excelu (sam zrobiłem!), do którego wpisywał będę przebiegnięte kilometry i starał się będę, aby było ich co najmniej 60 każdego tygodnia. Ogólne wskazówki też mam, i książkę nową też mam (Maraton zaawansowany), i chęci oczywiście też są (dziś np. sesja z podbiegami na Rudzkiej Górze, a wczoraj nieplanowany wkurw rowerowy przed północą).

I do pracy nad pracą mgr też się w końcu zabrałem. Listę lektur niezbędnych co prawda mam dopiero, ale to już coś, prawda? I kontakt mailowy z Panią Doktor Promotor też mam, cierpliwa jest i wyrozumiała, i wciąż liczy na to, że powalę ją swoją pracą na temat realizmu magicznego na kolana. Tak będzie, Pani Doktor!

O ile się nic nie wydarzy, oczywiście, bo na przykład teraz, w ten wtorkowy poranek siedzę tu i piszę sobie w pamiętniczku zamiast pracą o strukturalizmie i poststrukturalizmie zaczynać...

Dobrego dnia!

0 komentarze:

Prześlij komentarz

 

Ultra Dystans Copyright © 2011 -- Template created by O Pregador -- Powered by Blogger